
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Number of Positions | 15 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 7.7 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07373
Ext.Price$0.07373
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07373 | $0.07373 |
| 10 | $0.06565 | $0.65650 |
| 50 | $0.05846 | $2.92300 |
| 100 | $0.05107 | $5.10700 |
| 500 | $0.04462 | $22.31000 |
| 1000 | $0.04234 | $42.34000 |
| 3000 | $0.04018 | $120.54000 |
| 5000 | $0.03812 | $190.60000 |
